Eskişehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Eskişehir Valiliği
Eskişehir Valiliği

İL MÜDÜRÜMÜZÜN SEKTÖR ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

25 Ekim 2019
İl Müdürümüzün Sektör Ziyaretleri Devam Ediyor
İl Müdürümüzün Sektör Ziyaretleri Devam Ediyor
İl Müdürümüzün Sektör Ziyaretleri Devam Ediyor
İl Müdürümüzün Sektör Ziyaretleri Devam Ediyor

İlimizde farklı sektörlerde faaliyetlerini sürdüren işletmelere yönelik saha ziyaretleri kapsamında, İl Müdürümüz Hikmet ÇELİK tarafından İlimiz Beylikova ilçesinde faaliyet gösteren Tarım Kredi Süt fabrikasına ve Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Pınar Süt fabrikasına ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Saha incelemelerinde İl Müdürümüze İl Müdür Yardımcısı ile Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü eşlik etmiştir.

İlimizdeki en büyük süt işleme tesislerinden olan işletmelerin ziyaretleri sırasında; sektörün mevcut durumu, sürdürülebilir kaynak kullanımı, üretim teknolojileri ve çevreye duyarlılık konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

İnsan ve Çevre Sağlığı Birbirinden Ayrı Düşünülmemelidir

Tesislerin üretim bölümünde de ayrıntılı incelemeler yapan İl Müdürümüz, “Gıda endüstrisi, hizmet standartları gereğince doğrudan insan sağlığını ve çevre sağlığını gözeten, yerleşik endüstri bilincine sahip bir sektördür. Ziyaret ettiğimiz bu tesislerde insan sağlığına verilen değerin yanı sıra, çevreye olan duyarlılığın da üst seviyede olması bizleri memnun etti. Biz, her zaman insan ve çevre sağlığının birbirinden ayrı düşünülmemesi gerektiğini ifade ediyoruz. İster özel ister kamu olsun, diğer tüm üretim sektörlerimize de insan ve çevre sağlığına yatırım yapmayı, bunu yasal bir zorunluluğun ötesinde vicdani bir yükümlülük olarak görmelerini temenni ediyoruz-arzu ediyoruz.” dedi.

İl Müdürlüğümüzce farklı üretim sektörlerine yapılan ziyaretlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini vurgulayan İl Müdürümüz, “Teknik bir kurum olmanın verdiği sorumlulukla, üretim yapan sektörlerimizin yasal yükümlülüklerinin denetlenmesinin yanı sıra, sektörlerde yaşanan güncel gelişmeleri takip edebilmek, Dünya’daki mevcut en iyi teknolojilerin Ülkemizde de kullanılmasının önünü açabilmek için her zaman bilgi paylaşımında bulunduk, sanayicimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” diyerek misafirperverlikleri için tesis yetkililerine teşekkürlerini iletti.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır