Eskişehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Eskişehir Valiliği
Eskişehir Valiliği

İLİMİZDE TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

20 Eylül 2019
İLİMİZDE TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
İLİMİZDE TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
İLİMİZDE TÜM YÖNLERİYLE YALITIM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Binalarda yalıtım uygulamalarına yönelik yapı sektörü ve kamuoyunu bilgilendirici faaliyetlerin yapılması amacıyla İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) ile Bakanlığımız arasında düzenlenen ''Binalarda Yalıtım Uygulamaları ve İyi Uygulama Kurallarına İlişkin Farkındalığın Artırılması İşbirliği Protokolü''  gereği Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz ve İZODER işbirliği ile 19/09/2019 tarihinde Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal adresinde ''Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri'' düzenlendi.

Söz konusu seminere, İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Levent PELESEN ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Müdürümüz, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, ilgili teknik personellerimiz ve sektördeki tüm paydaşlar katılım sağlamıştır.

İl Müdürümüz Hikmet ÇELİK özetle seminerde yaptıkları konuşmada; "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak misyonumuz, sürdürülebilir çevre ile uyumlu, hayat kalitesi yüksek şehirler ve yerleşmeler oluşturmak üzere; planlama, yapım, dönüşüm ve çevre yönetimine ilişkin iş ve işlemleri düzenleyici, denetleyici, katılımcı ve çözüm odaklı bir anlayışla yapmaktır. Bu noktada yapım işinin olduğu her safhada insan hayatını ve sağlığını olumsuz etkileyen, tehlikeye sokan ve aynı zamanda ekonomimiz açısından da olumsuz sonuçları olan her alanda Bakanlığımız, 21. yüzyılın inşaat sektöründeki hızına uygun olarak konuları güncel olarak takip etmekte ve bu doğrultuda gerekli mevzuat çalışmalarını paydaşlarıyla birlikte yapmakta ve disiplinli bir şekilde takibini de sürdürmeye devam ettirmektedir."

Binanın olduğu her yerde yalıtımın kaçınılmaz olduğunu belirten İl Müdürümüz sözlerini; "Gerek insan hayatı ve güvenliği, gerekse de 21. yüzyılın enerji ihtiyacı da göz önüne alındığında nerede bina orada yalıtım diyoruz." şeklinde tamamlamıştır.

Konu anlatımı ve soru-cevap şeklinde dört oturumda gerçekleşen seminer verimli bir şekilde tamamlanmıştır.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır