Eskişehir Valiliği
Eskişehir Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Eskişehir Valiliği
Eskişehir Valiliği

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HOCALARIMIZIN MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ

04 Aralik 2020
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HOCALARIMIZIN MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ

Eskişehir Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Eftade Emine GAGA ve Merkezin Teknik Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Zehra YİĞİT AVDAN 04.12.2020 tarihinde İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, İl Müdürümüz Hikmet ÇELİK’e Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yaptıkları çalışmalar ve üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgi vermişlerdir.

Ziyaret sırasında hocalarımız çalışmalarını anlatarak Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde daha etkin projelere imza atmayı arzu ettiklerini ifade etmişlerdir. “Geleceğin Yeşil Yakalıları” konulu TÜBİTAK projesinde İl Müdürlüğümüz ile ortak çalışılması konusunda görüşülerek mutabık kalınmıştır. İl Müdürümüz tarafından da kendilerine Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında bilgi verilmiş, İl Müdürlüğü olarak üniversitelerimiz ile her zaman işbirliği içerisinde olmaktan memnuniyet duyacağımız dile getirilmiştir. İl Müdürümüz tarafından şimdiye kadar Eskişehir Teknik Üniversitesi ile İlimizin Temiz Hava Eylem Planları’nın oluşturulması aşamasında çok verimli çalışmalar yürütüldüğü ve İlimize ait planın tüm illere örnek nitelikte olduğu belirtilmiştir. Sadece hava emisyonları konusunda değil Müdürlüğümüzce Sıfır Atık Projesi kapsamında, sanayi tesislerinin aralarında bir tesisin atığının diğer tesisin hammaddesi olarak kullanılması şeklinde tanımlanan Endüstriyel Simbiyoz konularında da başarılı çalışmalar yürütüldüğü ve yapılan çalışmalar sonucunda, mevcut durumda atık yönetimi konusunda da İlimizin en başarılı iller arasında yer aldığı ifade edilmiştir.

Karşılıklı soru cevap ve görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, İl Müdürümüz Hikmet ÇELİK nazik ziyaretleri için hocalarımıza teşekkür etmiş, hocalarımızda ziyaretten duydukları memnuniyeti ve birlikte çalışma isteklerini yinelemiş, ziyaret son bulmuştur.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır